گرم کردن به روش بازی دوز ,

جستجو
۱۳۹۶/۱/۳۱ پنج شنبه
(0)
(0)
گرم کردن به روش بازی دوز
گرم کردن به روش بازی دوز
 


 
 

گرم کردن بدن پیش از یک تمرین بسیار اهمیت دارد.تمرینی که در این مطلب ارائه می شود ، گرم کردن "دوزی" نام دارد که از بازی معروف وکلاسیک دوز اقتباس شده و این بازی را تبدیل به یک تمرین گرم کردن جالب و واقعا رقابتی کرده است.ضمن اینکه این تمرین ذهن بازیکنان را نیز بسیار درگیر می کند.

سازماندهی
محل بازی دوز را همانطور که در تصویر نشان داده شده با 9 کونز سازماندهی کنید.با فاصله 10 متری از محل بازی 2 عدد کونز به منظور تعیین خط قرارگیری دو گروه از بازیکنان روبروی هم قرار دهید.هر گروه 4 بازیکن دارد.4 بازیکن آبی و 4 بازیکن قرمز.


نحوه کار
با شنیدن صدای سوت، بازیکنان ابتدایی هر گروه به سمت محل بازی دوز میدوند و کاور خودشان را بر روی یک کونز قرار میدهند.سپس از قسمت خارجی محل بازی به سمت گروه هایشان برمیگردند و در انتهای گروه قرار میگیرند.هدف قرار دادن سه کاور همرنگ در یک ردیف میباشد.وقتی که تیمی همه کاورهایش را تمام کرد، اینبار بازیکنان میدوند تا محل کاور تیم خودشان را تغییر دهند.بازی تا زمانی ادامه پیدا میکند که یک گروه برنده شود.

نکات مربیگری
در این تمرین تاکید بر تصمیم گیری صحیح است.بازیکنان قبل از اینکه به زمین بازی دوز برسند باید در ذهن خودشان مکان گذاشتن کاور آبی یا قرمز را تعیین کنند و نباید برای گذاشتن کاور مکث کنند.با کم کردن فاصله شروع دویدن تا محل گذاشتن کاور میتوان سرعت بازی را افزایش و به آن سیر پیشرفت داد.
نویسنده:سعید علیزاده مجره
telegram
شاید شما نظری داشته باشید
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده